Archiwum: garderoba

garderoba

Moda a pogoda, czyli jak zakupy obuwia bywają uzależnione od stanu atmosfery w danej porze kalendarzowego roku

Nie od dzisiaj wiadomo, że pogoda ma ważny wpływ na sporo aspektów życia ludzi. Historycy uzmysławiają nam, że sroga zima uniemożliwiła Napoleonowi inwazję na Rosję, a każda gustownie ubrana kobieta udowadnia, że aura wpływa także na zawartość toreb z zakupami. Chociaż przywykło się uważać, że to takie okazje, jak rocznice czy uroczystości ślubne zmuszają nas do zamówienia ściśle określonych ubrań, to jednakże ostatnie słowo zawsze należy do pogody – przecież nawet goście są zmuszeni ubrać się adekwatnie do warunków, które panują na dworze.

Jak przygotować się dobrze na nadejście zimy jeśli będzie chodzić o odzież i obuwie.

Nadchodząca zima skłania wiele osób do pomyślenia o cieplejszej garderobie. Warto przeglądnąć własną szafę nieco wcześniej, oceniając czy coś nie jest potrzebne, aby nie zostać zaskoczonym, jeżeli nagle zaczną się pojawiać jakieś mrozy czy śnieg. W przypadku dorosłych problem jest znacznie mniejszy, niż z dziećmi, ponieważ one zwyczajnie będą wyrastać ze swoich ubrań, lecz i tak warto zorientować się, co się ma.

Chcesz, aby Twój chłopak ubierał się modnie? Powinnaś sama zabrać go do sklepu lub zafundować mu kilka wyjść z osobistym stylistą.

Zazwyczaj sądzimy, że faceci znają się na modzie o wiele mniej niż kobiety, a w dodatku większość z nich nawet nie chce tego zmieniać. Chyba każda dziewczyna bez wątpienia dobrze zna takie wypadki, kiedy idzie ze swoim chłopakiem na zakupy, a ten przeżywa prawdziwe katusze właściwie w każdym miejscu i chce natychmiast wracać do mieszkania.

Jak dobierać najważniejsze elementy garderoby, aby zawsze wyglądać nienagannie – garść praktycznych wskazówek

Elegancki, lecz i dobrze dobrany do danej sytuacji ubiór bywa priorytetem zarówno dla dam, jak i dla facetów. Choć podobno nie ocenia się książek po okładce, to jednak nasza uwaga siłą rzeczy koncentruje się na wyglądzie, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy przed oczyma nowo poznaną osobę. Nolens volens musimy w większym lub mniejszym stopniu troszczyć się o swój wygląd, regularnie chodząc do gabinetu fryzjerskiego, kosmetyczki czy w końcu do sklepów.