Archiwum: choroby

choroby

Co robić, kiedy mamy kłopot z pęcherzem moczowym? jakiego rodzaju leki używać? Czy są domowe sposoby na te problemy?

żurawina
Ze względu na pełnioną rolę, pęcherz moczowy jest w szczególności narażony na działanie toksyn i bakterii. Jakie jest tego rezultat? Wiele chorób związanych z nim może nam uprzykrzać życie, jest to zapalenie pęcherza moczowego czy zakażenie dróg moczowych. Stany zapalne, nieduże infekcje – oto kłopoty, jakie pojawiają się dość często.

Problemy ze wzrokiem – rodzaje wad oraz sposoby ich leczenia

oczy
Wzrok jest z całą pewnością jednym z najbardziej istotnych zmysłów. To dzięki niemu możliwe jest odbieranie obrazu świata, który nas otacza. Narządem wzroku jest oko, którego rola polega na fotografowaniu świata, który znajduje się wokół. To właśnie dlatego w sytuacji rozmaitych chorób (krótkowzroczność, dalekowzroczność, zaćma, astygmatyzmy, zwyrodnienie siatkówki), konieczne staje się zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Co zrobić jeżeli Twoje pociechy mają astmę? Jak skutecznie bronić się przed kurzem i drobnoustrojami?

dziecko, alergia
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi cierpi na wszelkiego rodzaju choroby związane z układem oddechowym – te problemy dotyczą niestety zwłaszcza dzieciaków. Nie da się zaprzeczyć, że w dużej mierze jest to związane bez wątpienia ze stanem naszego środowiska – niemal każdy słyszał już o smogu w Krakowie lub innych miastach oraz o tym, iż sporo polskich miast zajmuje niechlubne wysokie pozycje na liście najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich – to zdecydowanie nie przyczynia się do poprawy jakości naszego życia i zdrowia.